„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pt. ”Promocja sera Rycki Edam na rynku lokalnym, polskim i UE”, mająca na celu poprawę konkurencyjności producentów rolnych poprzez lepsze ich zintegrowanie z łańcuchem rolno-spożywczym poprzez systemy jakości, dodawanie wartości do produktów rolnych, promocję na rynkach lokalnych i krótkie cykle dostaw, grupy i organizacje producentów oraz organizacje międzybranżowe, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Balon

Spółdzielnia Mleczarska Ryki to miejsce w którym nasze zamiłowanie do smaków i serów dzielmy z innymi pasjami. Jedną z nich jest lotnictwo. Podziwianie z lotu ptaka naturalnych i czystych krajobrazów Lubelszczyzny, skąd pochodzą ryckie sery, to niezapomniane przeżycie. Oglądanie świata z takiej perspektywy jest przygodą, która rozwija wyobraźnię.

Balon

Baloniarstwo to nasza pasja. Od wielu lat dzieli się nią Jerzy Pyza, prezes SM Ryki. Jego fascynacja lataniem zaczęła się od szybownictwa, a z czasem przerodziła się w miłość do lotów balonem. Pasja, którą rozwija już od kilkudziesięciu lat, a teraz zaraża nią pracowników, kontrahentów i klientów.

Przygodę i radość jaka dają loty balonem może przeżyć każdy z miłośników ryckich serów. SM Ryki organizuje konkursy, w których nasi klienci mają możliwość wygrania atrakcyjnych nagród, w tym podniebnych podróży. Balon, który promuje markę SM RYKI jest obecny na wielu wydarzeniach, takich jak zawody balonowe, imprezy biegowe czy lokalne wydarzenia kulturalne.