XVIII Górskie Zawody Balonowe w Krośnie - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

16.05.2017
XVIII Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

W dniach 29 kwietnia-3 maja 2017 w Krośnie odbyła się już 18. edycja Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. Do rywalizacji przystąpiło 40 załóg z całej Europy, w tym reprezentanci SM Ryki.

XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie upłynęły pod znakiem zmiennej pogody. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na planowe rozegranie wszystkich konkurencji balonowych, ale nie przeszkodziły w dobrej zabawie. Tym bardziej, że imprezie towarzyszyło wiele wydarzeń artystycznych, konkursów, zabaw i atrakcji dla dzieci.

W kategoriach sportowych najlepszy okazał się Rokas Kostiuškevičius z Litwy, który w Krośnie zwyciężył już po raz czwarty. Co ciekawe, drugie miejsce zajął jego ojciec, Rimas.
Wszystkim uczestnikom życzymy szczęścia w kolejnych startach!

Polski
English
PROW 2014–2020
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”