Aktywni na serio - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki od lat promuje aktywny i zdrowy styl życia. Nasze sery produkowane są z mleka najwyższej jakości, które pochodzi z najczystszych ekologicznie terenów Lubelszczyzny. Zamiłowanie do tego co zdrowe, wiąże się również z pasją do aktywności sportowej, w tym biegania. To właśnie z myślą o sportowcach, a szczególnie biegaczach, przygotowaliśmy jeden z naszych serów, Rycki Edam Light.

Misja

Aktywność fizyczna uznawana jest za jeden z najważniejszy czynników wpływających na zdrowie i zapobiegający wielu chorobom. Im jest ona większa, częstsza i bardziej regularna, tym daje większe korzyści dla naszego zdrowia.

Naszą misją jest propagowanie biegania jako jednej z uniwersalnych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Dlatego bierzemy udział w maratonach i innych imprezach biegowych. Podczas tych wydarzeń biegacze mogą posilić się ryckimi serami na naszych stoiskach. Sami również startujemy w biegach – SM RYKI podczas zawodów reprezentują pracownicy i przyjaciele Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, którzy dzielnie stawiają czoła sportowym wyzwaniom.

Imprezy
Co nas wyróżnia?

Bez konserwantów

Nasz sery nie zawierają konserwantów i jest to zwizualizowane na opakowaniach w formie czytelnego „stempla”

Źródło wapnia

Podaż wapnia jest szczególnie ważna w diecie dzieci - ze względu na wzrost oraz kobiet - ze względu na profilaktykę osteoporozy

100% mleka

Nasze sery produkowane są wyłącznie z mleka krowiego

Mleko najwyższej jakości

Nasze sery są produkowane z mleka, które pochodzi z najczystszych ekologicznie terenów Lubelszczyzny

Wędzone

Wybrane gatunki serów wędzimy w niskich temperaturach na drewnie olchowo-bukowym

Seria dla osób aktywnych

Nasze sery wspierają kondycję fizyczną, naturalnie i zgodnie z najnowszą wiedzą o dietetyce

Aktywny tryb życia

Aktywny tryb życia wiąże się nie tylko ze sportem, ale również z właściwym odżywianiem. Niezbędnym elementem zdrowej diety są składniki odżywcze, takie jak wapń i białko, w które bogate są produkty SM RYKI. Poniżej prezentujemy przygotowane przez profesjonalnego dietetyka przepisy na zdrowe i pyszne dania. Wśród składników nie mogło zabraknąć smakowitych serów z Ryk.

Zobacz także
Lasagne bolognese z żółtym serem
90 min 4
Zupa serowa ze szparagami i bekonem
45 min. 2-3
Grillowane papryki z kuskusem i serami
50 min. 2
Polski
English
PROW 2014–2020
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”