Wielkie bieganie w Parchatce - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

10.08.2016
Wielkie bieganie w Parchatce

600 osób na starcie, do przebiegnięcia od 7 do 57 km i deszczowo – burzowa pogoda… Za nami kolejna, czwarta już edycja Biegu Szlak Trafi w Parchatce. Na zawodników jak zwykle czekały kilometry ciekawych tras, których szlak wiódł przez lessowe wąwozy, pola i bezdroża Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Biegacze rywalizowali na trzech trasach: 7 km, 21 km i 57 km. Nie zabrakło też tras dla dzieci. Podczas imprezy po raz pierwszy rozegrano również sztafetę „Biegaj z SM Ryki”. Na stromym stoku wystartowały 4 drużyny reprezentujące Rodzinę Ryckich Serów. Tu biegacze przekazywali sobie zamiast tradycyjnej… serową pałeczkę. I miejsce zajęła sztafeta „Rycki Edam Naturalnie Wędzony”, a drużyna SM Ryki „Rycki Edam Exclusive” zajęła zaszczytne 3. miejsce.

SM Ryki jako partner tej wspaniałej, sportowej imprezy dodawała sił do rywalizacji wszystkim uczestnikom. Stoisko z naszymi pysznymi serami oraz serowe nagrody były jedną z głównych atrakcji tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii z biegów i do wzięcia udziału w następnym roku!

Polski
English
PROW 2014–2020
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”