Biegiem wzdłuż Wisły - SM Ryki
29.06.2017
Biegiem wzdłuż Wisły

Run Wisła – czyli 1150 km w 12 dni. Takiego wyzwania podjął się maratończyk Michael Nowicki. Cel – pomoc w zbiórce pieniędzy na operację dla małego Adasia.

Michael Nowicki to zapalony maratończyk. Na swoim koncie ma już prawie 100 maratonów i ultra maratonów, ale także ponad pół setki biegów górskich. Nie stroni też od dłuższych dystansów. Za sobą ma między innymi bardzo wymagający bieg Londyn – Edynburg liczący 724 km. Teraz swoją pasję do biegania postanowił połączyć z niesieniem pomocy innym. Trwający właśnie bieg wzdłuż Wisły jest równocześnie wsparciem dla akcji charytatywnej dla małego Adasia.

Chłopiec urodził się bez kości promieniowej w prawej rączce i przebywa obecnie pod opieką kliniki St. Mary;s Medical Center w West Palm Beach na Florydzie. Tu wkrótce przejść ma 4 operacje, które pozwolą na wydłużenie prawej rączki oraz stworzenie kciuków. Projekt Run Wisła jest wsparciem dla prowadzonej już akcji charytatywnej na rzecz chłopca. Cel, to zbiórka potrzebnych na operacje pieniędzy.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki gorąco dopinguje każdy odcinek biegu charytatywnego, a nasze sery wzmacniają kondycję biegacza.

Zapraszamy do kibicowania Aktywnym na Serio oraz do obserwowania postępów biegowych na facebookowej stronie pana Michała: https://www.facebook.com/mnowickirunwisla/

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”