Bieg Szlak Trafi - Parchatka 2018 - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

04.08.2018
Bieg Szlak Trafi – Parchatka 2018

Pierwszy weekend sierpnia był pełen sportowych emocji. A to wszystko za sprawą Biegu Szlak Trafi, który odbył się po raz szósty w Parchatce koło Kazimierz Dolnego.

Impreza przyciągnęła ponad  500 zawodników! W tym roku biegacze sprawdzali swoje możliwości  na trasach o długości 7, 21 i 57 km.  Pomimo upalnej pogody i trudnych warunków wszyscy spisali się na medal, a najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni serami  SM RYKI.

Podczas imprezy odbyła się również specjalna serowa sztafeta, w której zamiast pałeczki  zawodnicy przekazywali sobie ser Rycki Edam. Zadanie przed jakim stanęło pięć  drużyn nie było jednak łatwe. Pokonanie  stromego stoku, w samo południe, przy żarze lejącym się z nieba wymagało nie lada odporności i umiejętnego szafowania swoimi siłami. Na mecie na wszystkich biorących udział w sztafecie czekały pyszne serowej upominki.

Schronienie przed upałem oferował również nasz firmowy namiot. Sprawdził się nie tylko jako miejsce regeneracji po biegowym wysiłku, ale również miejsce spotkań i ciekawych rozmów.

Na koniec SERdecznie dziękujemy organizatorom wydarzenia za piękną statuetkę, którą otrzymaliśmy jako podziękowanie za kolejny rok wspierania tej znakomitej inicjatywy. Do zobaczenia  za rok!

Polski
English
PROW 2014–2020