VI Festiwal Biegu Rzeźnika - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

VI Festiwal Biegu Rzeźnika
18.06.2020
VI Festiwal Biegu Rzeźnika

06–14.06 odbył się VI Festiwalu Biegu Rzeźnika, który był pierwszą dużą imprezą biegową od czasu wprowadzonego w marcu zakazu organizowania zawodów sportowych. W Imprezie wzięło udział ponad dwa i pół tysiąca osób! Jesteśmy dumni, że kolejny raz mogliśmy wesprzeć organizatorów, ale też biegaczy w sportowych zmaganiach, zwłaszcza, że panujące warunki były wyjątkowo uciążliwe. Długotrwałe opady deszczu i burze sprawiły, że bieszczadzkie szlaki zamieniły się w bajora błota. Dziennie na trasy pięciu biegów festiwalowych wyruszało średnio 280 osób, co przy łącznej długości tras wynoszącej 270 km, daje około jednej osoby na kilometr. To świadczy o tym, jak organizatorom udało się rozproszyć biegaczy po Bieszczadach i zachować sanitarne wymogi bezpieczeństwa.

Taka nietypowa formuła i bieg nie masowy, lecz w samotności (ewentualnie w towarzystwie jednej–dwóch osób), sprawiał, że trzeba było samotnie walczyć ze słabościami, ale też było mnóstwo czasu na refleksje i przemyślenia.

Impreza stawia na promocję turystyki oraz zdrowego stylu życia, co znakomicie wpisuje się w naszą ideę Aktywności na serio!

Polski
English
PROW 2014–2020