Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

04.08.2016
Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie

W środę (3 sierpnia) rozpoczęły się w Nałęczowie 11. Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów i ML Skrzydlata Polska. W tym roku przyjechało tutaj 30 załóg z Polski, Litwy oraz Węgier. Połowę ze zgłoszonych załóg stanowią kobiety, które biorą udział w 9. Balonowych Mistrzostwach Polski Kobiet.

Na zawodach obecne są nasze dwa balony. Jedna z załóg bierze udział w konkurencjach sportowych, druga towarzyszy zawodom podczas tzw. balonowej fiesty.

Loty sportowe o godz. 6 i 18, zaplanowane są na czwartek, piątek i sobotę. Dodatkowo 5 i 6 sierpnia organizatorzy przewidzieli nocne pokazy balonów „Światło i dźwięk”. W piątek tuż przed zawodami odbędzie się pokaz skoków spadochronowych, a w sobotę kiermasz sztuki ludowej i twórców ludowych.

Polski
English
PROW 2014–2020
ryckiedam.eu