VI Festiwal Biegu Rzeźnika - SM Ryki
VI Festiwal Biegu Rzeźnika
18.06.2020
VI Festiwal Biegu Rzeźnika

06–14.06 odbył się VI Festiwalu Biegu Rzeźnika, który był pierwszą dużą imprezą biegową od czasu wprowadzonego w marcu zakazu organizowania zawodów sportowych. W Imprezie wzięło udział ponad dwa i pół tysiąca osób! Jesteśmy dumni, że kolejny raz mogliśmy wesprzeć organizatorów, ale też biegaczy w sportowych zmaganiach, zwłaszcza, że panujące warunki były wyjątkowo uciążliwe. Długotrwałe opady deszczu i burze sprawiły, że bieszczadzkie szlaki zamieniły się w bajora błota. Dziennie na trasy pięciu biegów festiwalowych wyruszało średnio 280 osób, co przy łącznej długości tras wynoszącej 270 km, daje około jednej osoby na kilometr. To świadczy o tym, jak organizatorom udało się rozproszyć biegaczy po Bieszczadach i zachować sanitarne wymogi bezpieczeństwa.

Taka nietypowa formuła i bieg nie masowy, lecz w samotności (ewentualnie w towarzystwie jednej–dwóch osób), sprawiał, że trzeba było samotnie walczyć ze słabościami, ale też było mnóstwo czasu na refleksje i przemyślenia.

Impreza stawia na promocję turystyki oraz zdrowego stylu życia, co znakomicie wpisuje się w naszą ideę Aktywności na serio!

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”