Targi Rolne oraz Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Bratoszewicach - SM Ryki
17.07.2018
Targi Rolne oraz Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Bratoszewicach

W upalny weekend 16 i 17 czerwca odbywały się w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach dwie prestiżowe imprezy: XX Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Targi Rolne „W sercu Polski”.

Wojewódzkie Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Bratoszewicach, które odbywają się zwykle w drugiej połowie czerwca, od lat stanowią nie lada atrakcję dla mieszkańców wsi i miast centralnej Polski. Dla hodowców bydła, koni, świń, owiec, królików i drobiu są jedyną w roku okazją do pokazania szerokiej publiczności najpiękniejszych zwierząt, pozwalają zawalczyć o tytuły czempionów i wymienić doświadczenia hodowlane. Licznie odwiedzającej imprezę publiczności umożliwiają zapoznanie się z różnorodnością gatunków i ras na co dzień rozproszonych po fermach.

Wydarzenie było również okazją do nagrodzenia najbardziej wydajnych okazów zwierzęcych. Jałowica prezentowana przez Andrzeja Wójcika z Łzanowskiej Woli, który dostarcza do Spółdzielni Mleczarskiej Ryki mleko w ilości bliskiej 1,5 mln rocznie, zdobyła tytuł WICECZEMPIONA.

Córka Państwa Edyty i Andrzeja – Julia Wójcik – uczestniczyła natomiast w Konkursie Małego Hodowcy. Konkurs ten polega na oprowadzeniu cieliczki po ringu wystawowym. Efektem było otrzymanie wielu nagrodami od firm współpracujących z organizatorem wydarzenia.

Tegoroczna wystawa była jubileuszową, dwudziestą imprezą hodowlaną, zorganizowaną w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, który w 2018 roku świętuje też jubileusz 60-lecia działalności. Serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów wyników i życzymy dalszych sukcesów w hodowli.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”