Nowoczesna oczyszczalnia SM RYKI już działa - SM Ryki
30.01.2015
Nowoczesna oczyszczalnia SM RYKI już działa

Spółdzielnia Mleczarska Ryki z sukcesem zakończyła budowę membranowej oczyszczalni ścieków. Najnowocześniejsza tego typu inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce kosztowała 10 mln zł i została uruchomiona w styczniu bieżącego roku. Dzięki temu Spółdzielnia uzyskała niezależność w zakresie oczyszczania ścieków.

Budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków była dla nas ważnym, ale niełatwym w realizacji projektem. Terminowe uruchomienie obiektu jest więc dużym sukcesem. Oczyszczalnia została wybudowana w technologii membranowej, która daje bardzo dobry efekt ekologiczny. Chciałbym podkreślić, że w naszym zakładzie stosujemy innowacyjne rozwiązania, ta inwestycja jest tego doskonałym potwierdzeniem – podkreśla Jerzy Pyza, Prezes Spółdzielni Mleczarskiej Ryki.

Nowa inwestycja została sfinansowana z preferencyjnej pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jej główne zalety to całkowity brak nieprzyjemnych zapachów oraz przyjazna środowisku architektura.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”