Dzień Otwartych Drzwi w LODR Końskowola - SM Ryki
29.06.2018
Dzień Otwartych Drzwi w LODR Końskowola

24 czerwca Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli organizował Dzień Otwartych Drzwi. Tradycyjnie, świętowanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną w intencji pracowników LODR w Końskowoli i rolników. Po Mszy, jej uczestnicy przeszli korowodem prowadzeni przez Orkiestrę Dętą z Końskowoli z Kościoła na Plac Wystawowy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wzięli w niej udział przedstawiciele instytucji państwowych, samorządowych, doradcy i rolnicy. Uroczystego otwarcia Dnia Otwartych Drzwi dokonał Dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Odbyło się podsumowanie konkursów współorganizowanych przez LODR, a także przez instytucje współpracujące z LODR. Zenon Więk — Wiceprezes ds. skupu mleka Spółdzielni Mleczarskiej Ryki — wręczył dostawcom mleka z powiatów woj. lubelskiego z najwyższą wydajnością wg PFHiPM pamiątkowe dyplomy oraz talony do magazynu zaopatrzenia rolników.

Podczas Dnia Otwartych Drzwi, na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Jak co roku, doradcy LODR przygotowali stoiska informacyjno-promocyjne LODR, gdzie udzielano fachowych porad z zakresu technologii produkcji, ekonomiki, ekologii i przedsiębiorczości.

Tradycyjnie, Spółdzielnia Mleczarska Ryki częstowała uczestników Dni Otwartych przepysznym serem, produkowanym m.in. z mleka dostawców odbierających nagrody.

Dostawcy SM Ryki o najwyższej wydajności mlecznej za 2017 r.

Imię i nazwisko Powiat Miejscowość Wydajność
Mirosław Paszko bialski Szóstka 11 176
Mateusz Mazur janowski kol. Stawce 7 993
Wiesława Ciołek kraśnicki Zakrzówek 8 169
Paweł Tatarczak lubartowski Gołąb 10 308
Stanisław Paruch lubelski Bogucin 10 176
Tomasz Bujak łęczyński Rossosz 7 186
Tomasz Pietrzak łukowski Radoryż Kościelny 12 701
Marcin Barański puławski Żerdź 9 460
Grzegorz Stefańczuk radzyński Żakowola Stara 9 536
Katarzyna Głodek rycki Kurzelaty 10 847
Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”