„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

26.05.2015
SM RYKI nagrodzona Złotym Paragonem 2015

Spółdzielnia Mleczarska Ryki, jeden z największych producentów sera dojrzewającego w Polsce, została laureatem tegorocznej, V edycji konkursu „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”. Tytuł ten jest przyznawany przez właścicieli i kierowników sklepów spożywczo-przemysłowych z całego kraju.

„Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” ma bardzo duże znaczenie w branży FMCG i niewątpliwie jest jednym z największych tego typu konkursów w kraju. Laureatów wybierają bezpośrednio detaliści, dzięki czemu jego wyniki są obiektywne. W konkursie nagradzane są te produkty i usługi, które w sposób szczególny wpływają na rozwój handlu detalicznego Polsce i przynoszą kupcom największe dochody.

– Wygrana w konkursie „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” jest dla nas bardzo ważna i stanowi potwierdzenie wysokiej jakości naszych serów. W plebiscycie głosy oddawali sprzedawcy, którzy mają najlepszą wiedzą o tym, które produkty ze sklepowych półek są najchętniej wybierane przez konsumentów. Nagroda ta jest dowodem na to, że utrzymywanie bliskiego kontaktu z rynkiem oraz reagowanie na sygnały klientów przynoszą oczekiwane rezultaty – powiedział Grzegorz Kapusta, Wiceprezes Spółdzielni Mleczarskiej RYKI.

Najpopularniejsze wyroby z bogatej oferty SM Ryki to: sery szwajcarsko-holenderskie (Rycki Edam, Ramzes – pierwszy w Polsce ser z oczkami wędzony metodą naturalną); sery o obniżonej zawartości tłuszczu (Hit z Ryk, Hit z Ryk Wędzony); sery holenderskie (Mars, Zamojski, Zamojski Wędzony, Gouda); sery z przyprawami (Cymes, Cymes Wędzony) oraz produkty charakteryzujące się wydłużonym okresem dojrzewania (Cezar).

Spółdzielnia Mleczarska Ryki istnieje od blisko 90 lat, prowadząc działalność zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Przez lata obecności w branży mleczarskiej zdobyła silną pozycję oraz zaufanie klientów. SM Ryki stale podnosi jakość swoich produktów inwestując w rozwój zakładu. W ostatnim czasie Spółdzielnia podpisała warty 10 mln zł kontrakt na budowę nowoczesnej linii do konfekcjonowania sera. Potwierdzeniem jej sukcesów jest przyznany niedawno tytuł „Jakość Roku 2014” oraz  „Lider Spółdzielczości 2015”.