Zielone Agro Show w Ułężu - SM Ryki
16.06.2016
Zielone Agro Show w Ułężu

Kolejna edycja wystawy ZIELONE AGRO SHOW tym razem odbyła się w nowej lokalizacji. Miejscem kompleksowej plenerowej wystawy rolniczej był Moto Park w Ułężu, w powiecie ryckim. Impreza jest dedykowana przede wszystkim rolnikom uprawiającym rośliny zielonkowe, hodowcom bydła i producentom mleka. Tą ostatnią grupę licznie reprezentowali przedstawiciele Spółdzielni Mleczarskiej Ryki. Wydarzenie tradycyjnie już zorganizowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

– W tym roku zdecydowaliśmy się przenieść naszą wystawę w nowe miejsce – do Ułęża na terenie województwa lubelskiego. Chcieliśmy, aby w tym wydarzeniu mogli uczestniczyć rolnicy z południowo-wschodniej Polski zainteresowani nowoczesną techniką i technologią produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Do tej pory nie mieli oni bezpośredniego dostępu do tego typu imprez. Wyszliśmy naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wśród tegorocznych wystawców znalazło się blisko 150 firm, w tym przedsiębiorstwa oferujące nowoczesne maszyny rolnicze, ale także produkujące nasiona, nawozy, pasze, dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich i wiele innych. W ciągu dwóch dni ekspozycję odwiedziło prawie 24 tys. osób.

Wystawa odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała TVP1. Aktualności dotyczące ZIELONEGO AGRO SHOW i innych wydarzeń organizowanych przez PIGMIUR można również znaleźć na stronach:

www.agroshow.pl

www.pigmiur.pl

na Facebooku oraz na Youtube:

 

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”