XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH - SM Ryki
03.04.2015
XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wspólnie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Rykach zorganizowała wyjazd na Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.

Od27 do 29 marca odwiedziło Targi 61 556 osób! Tym samym odbywające się w Kielcach Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej są jedną z dwóch najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce.

Wynajęta powierzchnia wystawiennicza przekroczyła 60 tysięcy metrów kwadratowych, a na liście wystawców razem z targami LAS-EXPO, znalazło się aż 700 wystawców z Polski, Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech. Firmy zaprezentowały setki zaawansowanych technologicznie ciągników, kombajnów i maszyn.

Targi AGROTECH zwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, który podczas  gali wręczył nagrody wystawcom prezentującym najlepsze produkty. W programie uroczystości znalazło się również wręczenie odznak Zasłużony dla Rolnictwa, statuetek Maszyna Rolnicza Roku, nagród Stowarzyszenia Naukowo Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa, Znaków Bezpieczeństwa KRUS czy Pucharu Krajowej Rady Izb Rolniczych. Swoje nagrody dla firm wręczył także poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – dr Czesław Siekierski. Także najlepsze produkty jubileuszowych, 15. targów LAS-EXPO nagrodzono medalami i wyróżnieniami Targów Kielce. Stoiska zwiedziło wiele oficjalnych delegacji z najważniejszych instytucji w Polsce, ale nie tylko. Targi Kielce gościły także pana Jean Pierre Senghor, Narodowego Koordynatora Rządowego Programu PRODAC z Senegalu.

Podczas targów można było także uzyskać porady w specjalnych punktach konsultacyjnych przygotowanych przez najważniejsze branżowe instytucje.

Gościem targów AGROTECH był  Marcin Obałek, pomysłodawca akcji Traktoriada, który traktorem przejechał 20.000 km .Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja Ursusem dookoła świata doczekała się kolejnych 6 etapów, podczas których Ursus pokonał blisko 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru.

Kolejna edycja wystaw AGROTECH i LAS-EXPO odbędzie się od 18 do 20 marca 2016 roku. Ale już jesienią Targi Kielce zapraszają na nowe imprezy wystawiennicze poświęcone sadownictwu, warzywnictwu i rybactwu śródlądowemu.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”