Wystawa zielone Agro Show w Ułężu - SM Ryki
03.06.2017
Wystawa zielone Agro Show w Ułężu

27-28 maja na terenie Moto Parku w Ułężu odbyła się wystawa Zielone Agro Show 2017. Wydarzenie dedykowane było wszystkim rolnikom, którzy zajmują się hodowlą bydła i produkcją mleka na terenach południowo-wschodniej Polski.

Zielone Agro Show swoją premierę miało w 2002 roku i od tego czasu co roku przyciąga coraz więcej wystawców i odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji na ponad 15.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej swoją ofertę zaprezentowało 150 firm – wśród nich krajowi i zagraniczni producenci oraz dystrybutorzy nowoczesnych maszyn zielonkowych, nasion, nawozów, pasz i dodatków paszowych, a także elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów. Według szacunków organizatora, w ciągu dwóch dni wystawę odwiedziło blisko 35 tysięcy osób.

Stałym, najbardziej oczekiwanym i efektownym punktem imprezy były tradycyjnie pokazy maszyn rolniczych podczas pracy. Na polach pokazowych można było zobaczyć w akcji blisko 50 zestawów maszyn rolniczych.

Podczas wystawy odbył się również panel dyskusyjny pt. „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne gospodarstwo mleczne nie może się obejść”. Eksperci hodujący bydło, producenci maszyn zielonkawych oraz rolnicy, którzy wzięli udział w dyskusji obradowali nad tym, jak ważne są geny i jak istotne w produkcji mleka jest żywienie krów.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel, a patronem medialnym  była TVP1.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”