Targi w Moskwie - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

14.02.2014
Targi w Moskwie

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wzięła udział w 21. międzynarodowych targach branży spożywczej PRODEXPO 2014. Impreza odbyła się w dniach 10-14 lutego w Expocentr Krasnaya Presnya w centrum Moskwy.

PRODEXPO to największe targi przemysłu spożywczego w Rosji i jedne z największych w Europie. W tym roku swoje wyroby zaprezentowało 2300 firm z 63  krajów. Wystawę odwiedziło blisko 50 tys. osób.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki prezentuje swoje wyroby na targach PRODEXPO od 2001 roku. W tym roku obok tradycyjnych serów w bloku o wadze ok. 2,5 kg, pojawiły się również sery Rycki Edam i Ramzes w formie plastrów 150 g i kostki o wadze ok. 300 g. Rosyjscy konsumenci znają także ser Cezar, Hit z Ryk, Saturn i Mars.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki ponad 30 procent swojej produkcji serów wysyła za granicę. Firma eksportuje sery głównie do Rosji, na Ukrainę, do Czech, Słowacji, Izraela, Grecji, USA i Kanady.

Polski
English
PROW 2014–2020
ryckiedam.eu