TARGI ROLNE „W sercu Polski” - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

30.06.2015
TARGI ROLNE „W sercu Polski”

Corocznie cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno hodowców, wystawców prezentujących swoje wyroby i produkty, firm oraz instytucji działających w obszarze rolnictwa, jak i licznie odwiedzających je rolników, mieszkańców miast i wsi z województwa łódzkiego oraz z całej Polski. Potwierdzają to analizy z lat ubiegłych – średnio na targi przybywa blisko 20 tysięcy zwiedzających.

W dniach 20 – 21 czerwca w Bratoszewicach (woj. łódzkie) odbyła się Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Spółdzielnia Mleczarska Ryki po raz pierwszy uczestniczyła w tej wystawie. Trzech dostawców mleka do Spółdzielni Mleczarskiej Ryki z terenu powiatu tomaszowskiego prezentowało swoje zwierzęta na wystawie.

Jałowice z dwóch gospodarstw uzyskały tytuły czempiona

jałówki V GRUPA – Malina 86 – Gospodarstwo Rolne Kocięba Tomasz (Kolonia Łaznów, pow. tomaszowski)

jałówki VII GRUPA – Astra 113 – Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Glonek Michał (Michałów, pow. tomaszowski)

W niedzielę odbył się  konkurs „Młodego Hodowcy” , który zgromadził liczną widownię wokół ringu. Dzieci hodowców wystawiających zwierzęta oprowadzały cieliczki po ringu wystawowym.

Kuba Wójcik i Bartek Kocięba to synowie naszych dostawców, którzy dzielnie radzili sobie z nieswornymi cieliczkami.

Wszystkim  uczestnikom Serdecznie gratulujemy a dzieciom życzymy dużo wytrwałości.

Polski
English
PROW 2014–2020