Szkolenie dla producentów mleka - Josera (2016) - SM Ryki
12.02.2016
Szkolenie dla producentów mleka – Josera (2016)

Spółdzielnia Mleczarska Ryki, wspólnie z Vet – Farm Garwolin oraz Josera Polska zorganizowały szkolenie dla producentów mleka. Na spotkaniu dostawcy dowiedzieli się o nowościach w produktach dla krów mlecznych w firmie Josera. Krzysztof Mochniej przedstawiciel firmy przedstawił proces produkcyjny ”od pomysłu do produktu”, a także zaprosił producentów mleka do współpracy. Firma oferuje badanie jakości kiszonek i serwis żywieniowy swoim klientom.

Następnym wykładowcą był Marek Sękowski z firmy ALIMA – BIS, który przedstawił ofertę między innymi wozów paszowych i rozrzutników obornika, maszyny te doskonale są znane w terenie, a na sali były osoby użytkujące te maszyny. Rolnicy między sobą mogli wymienić opinie ale także posłuchać o zmianach konstrukcyjnych. Na zakończenie wykładu,  przedstawiciel firmy zaproponował rolnikom możliwość przetestowania  maszyn w swoich gospodarstwach. Jeżeli będą zainteresowane osoby to bardzo chętnie wspólnie zrobimy taki pokaz i na pewno napiszemy na naszej stronie.

Ostatnim tematem szkolenia był wykład dr Marka Lesiaka – doradcy weterynaryjnego firmy ZOETIS  o korzyściach płynących z rozsądnego stosowania preparatów hormonalnych u krów. Rozród w stadzie krów jest to parametr decydujący o opłacalności produkcji i osiąganych zyskach z tej działalności. Wyniki rozrodu zależą od różnych warunków środowiskowych. Najważniejsze z nich to światło, powietrze i woda – wszyscy o tym wiedzą ale…….. Prowadzący też bardzo mocno podkreślał, że wszystkie leki i hormony powinny być stosowane ściśle z zaleceniami lekarza weterynarii. Samowolne stosowanie preparatów weterynaryjnych może skomplikować i tak nie łatwą sytuację w gospodarstwie.

Po wykładach między uczestnikami szkolenia zostały rozlosowane miłe niespodzianki.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”