SM Ryki wśród najlepszych mleczarni w Polsce - SM Ryki
12.11.2013
SM Ryki wśród najlepszych mleczarni w Polsce

W dniach 6-8 listopada 2013 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się XXII Targi Mleczarskie „Mleko – Expo 2013” organizowane przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Rycka Spółdzielnia zajęła 5. miejsce w rankingu najlepszych mleczarni w Polsce.

W branży mleczarskiej Targi „Mleko – Expo” uznawane są za jedną z najważniejszych imprez. Wydarzenie to ma za zadanie promocję najlepszych wyrobów mlecznych oraz ich producentów. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Targów było „Mleko na zdrowie”, a honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisław Kalemba.

W ramach targów przyznano nagrody dla najlepszych mleczarni w Polsce oraz dla największych spółdzielczych eksporterów za 2012 rok według KZSM. Spółdzielnia Mleczarska Ryki zajęła 5. miejsce w rankingu najlepszych mleczarni w Polsce.

Podczas XXII Targów Mleczarskich „Mleko – Expo 2013” po raz pierwszy w Polsce przyznano tytuł Królowej Mleka. Otrzymała go Katarzyna Gajownik – doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, na co dzień pracująca w LODR w Końskowoli jako specjalistka ds. produkcji zwierzęcej. Dla SM Ryki był to miły akcent tym bardziej, że gospodarstwo rodzinne laureatki w powiecie łukowskim jest naszym stałym dostawcą mleka.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”