SM RYKI nagrodzona Złotym Paragonem 2015 - SM Ryki
26.05.2015
SM RYKI nagrodzona Złotym Paragonem 2015

Spółdzielnia Mleczarska Ryki, jeden z największych producentów sera dojrzewającego w Polsce, została laureatem tegorocznej, V edycji konkursu „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”. Tytuł ten jest przyznawany przez właścicieli i kierowników sklepów spożywczo-przemysłowych z całego kraju.

„Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” ma bardzo duże znaczenie w branży FMCG i niewątpliwie jest jednym z największych tego typu konkursów w kraju. Laureatów wybierają bezpośrednio detaliści, dzięki czemu jego wyniki są obiektywne. W konkursie nagradzane są te produkty i usługi, które w sposób szczególny wpływają na rozwój handlu detalicznego Polsce i przynoszą kupcom największe dochody.

– Wygrana w konkursie „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” jest dla nas bardzo ważna i stanowi potwierdzenie wysokiej jakości naszych serów. W plebiscycie głosy oddawali sprzedawcy, którzy mają najlepszą wiedzą o tym, które produkty ze sklepowych półek są najchętniej wybierane przez konsumentów. Nagroda ta jest dowodem na to, że utrzymywanie bliskiego kontaktu z rynkiem oraz reagowanie na sygnały klientów przynoszą oczekiwane rezultaty – powiedział Grzegorz Kapusta, Wiceprezes Spółdzielni Mleczarskiej RYKI.

Najpopularniejsze wyroby z bogatej oferty SM Ryki to: sery szwajcarsko-holenderskie (Rycki Edam, Ramzes – pierwszy w Polsce ser z oczkami wędzony metodą naturalną); sery o obniżonej zawartości tłuszczu (Hit z Ryk, Hit z Ryk Wędzony); sery holenderskie (Mars, Zamojski, Zamojski Wędzony, Gouda); sery z przyprawami (Cymes, Cymes Wędzony) oraz produkty charakteryzujące się wydłużonym okresem dojrzewania (Cezar).

Spółdzielnia Mleczarska Ryki istnieje od blisko 90 lat, prowadząc działalność zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Przez lata obecności w branży mleczarskiej zdobyła silną pozycję oraz zaufanie klientów. SM Ryki stale podnosi jakość swoich produktów inwestując w rozwój zakładu. W ostatnim czasie Spółdzielnia podpisała warty 10 mln zł kontrakt na budowę nowoczesnej linii do konfekcjonowania sera. Potwierdzeniem jej sukcesów jest przyznany niedawno tytuł „Jakość Roku 2014” oraz  „Lider Spółdzielczości 2015”.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”