Serce rolnictwa bije... w Bratoszewicach - SM Ryki
20.06.2017
Serce rolnictwa bije… w Bratoszewicach

17 czerwca br. odbyła się XIX Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Targi Rolne „W sercu Polski”. W tegorocznej XIX  edycji targów wzięło udział przeszło 150 firm, na wystawie można było podziwiać przeszło 400 sztuk zwierząt; w tym 64 szt. bydła od 16 hodowców.

Dostawcy Spółdzielni Mleczarskiej Ryki otrzymali mnóstwo nagród. Niekwestionowanym liderem tegorocznej wystawy został  Tomasz Kocięba z Kolonii Łaznów, który przywiózł na wystawę 8 szt. bydła.

Dwie jałowice z jego hodowli uzyskały tytuł czempiona, natomiast jedna pierwiastka oraz cztery jałowice tytuł vice – czempionów.

Dla hodowców najcenniejszą nagrodą jest tytuł Super Czempiona Wystawy – w kategorii jałowice ten tytuł uzyskała Oktawia 8 z hodowli Pana Tomasza Kocięby.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i cieszymy się, że to właśnie Spółdzielnia Mleczarska Ryki odbiera mleko z tak wspaniałego gospodarstwa.

Jak co roku z bardzo ciepłym przyjęciem spotkały się także występy dzieci w Konkursie Młodego Hodowcy. Kilkuletnie dzieciaki hodowców sobie tylko znanymi sposobami zmuszały małe cieliczki do spaceru po ringu. W tym konkursie uczestniczył syn pana Tomasza, Kacper Kocięba.

Imprezę odwiedziło blisko 12 tysięcy osób; w sobotę i wystawców i zwiedzających pogoda nie rozpieszczała, natomiast niedziela nagrodziła wytrwałych słońcem i wysoką temperaturą.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia w gościnnych Bratoszewicach.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”