Przedszkolaki w gospodarstwie Państwa Leśniczuków - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

20.06.2015
Przedszkolaki w gospodarstwie Państwa Leśniczuków

19 czerwca 2015 dzieci z Samorządowego Przedszkola w Drelowie odwiedziły gospodarstwo mleczne Państwa Małgorzaty i Leszka Leśniczuków dostawców mleka do Spółdzielni Mleczarskiej Ryki. Syn państwa Leśniczuków uczęszcza do przedszkola i dzięki temu pozostałe dzieci mogły zapoznać się z pracą w gospodarstwie produkującym mleko najwyższej jakości.

Pani Małgorzata i Pan Leszek opowiadali o czynnościach jakie wykonują co dziennie przy krowach. Począwszy od karmienia krów, pojenia cieląt mlekiem oraz dojenia krów. Większość prac w tym gospodarstwie jest zmechanizowana, co znacznie ułatwia obsługę przy zwierzętach.

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały pyszne sery żółte, które produkowane są właśnie z mleka m. In. Państwa Leśniczuków.21

Polski
English
PROW 2014–2020
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”