Pomoc dla Jana Korysia - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Spółdzielnia Mleczarka Ryki
26.02.2018
Pomoc dla Jana Korysia

Dnia 6 lutego 2018 w miejscowości Stryj gm. Kłoczew pow. Rycki doszło do pożaru w gospodarstwie członka naszej spółdzielni, Pana Jana Korysia. Spłonęła izolacja dachu oraz urządzenia udojowe i elementy wyposażenia obory. W pożarze ucierpiały również znajdujące się w oborze zwierzęta. W związku z tym tragicznym wydarzeniem 12 lutego 2018 w Lublinie został oficjalnie założony Komitet Społeczny:

„Rolnicy – Rolnikom”
w skład którego wchodzą:
Henryk Domański
Leszek Kajda
Grzegorz Kocielnik

Wszystkie osoby pragnące pomóc w odbudowie gospodarstwa mogą wpłacać pieniądze na konto specjalnie w tym celu założone w Banku Spółdzielczym w Rykach: odział w Kłoczewie

21 8724 1028 2003 2809 1532 0001
z dopiskiem – POMOC i nazwisko wpłacającego

Informujemy, że zebrane środki finansowe zostaną oficjalnie rozliczone, zaś rozliczenie będzie opublikowane na łamach „Tygodnika Poradnika Rolniczego” oraz na stronie internetowej SM RYKI. Jeżeli osoby i firmy, które przekażą pomoc wyrażą zgodę to opublikujemy ich dane na łamach TPR i stronie internetowej SM RYKI.

Polski
English
PROW 2014–2020
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”