Pokaz polowy odmian kukurydzy w Stryju - SM Ryki
01.10.2016
Pokaz polowy odmian kukurydzy w Stryju

Najważniejszą rzeczą w uprawie kukurydzy jest kolba i jej wypełnienie ziarnem. To ten element stanowi podstawę w żywieniu krów, w którym liczy się energia. Kiszonka z kukurydzy jest jej głównym źródłem, ale jak mówią – kukurydza kukurydzy nierówna. Co za tym idzie, również wytworzona z niej kiszonka może mieć różną jakość.

Można było się o tym przekonać podczas specjalnego polowego pokazu odmian kukurydzy. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 18 września w Stryju, na terenie gospodarstwa Martyny i Mateusza Piątków. Za jego organizację był odpowiedzialny Wojciech Białecki z firmy „AGRO-POL”.

Podczas prezentacji odmian rolnicy jak na dłoni mogli przekonać się o różnicach w wielkości całych roślin, a także samych kolb. W jej trakcie ze specjalnym wykładem wystąpił prof. dr hab. Józef Adamczyk z Hodowli Roślin Smolice.

Podczas spotkania nie zabrakło tez aktualnych informacji o sytuacji w SM Ryki, które przedstawił Zenon Więk – wiceprezes zarządu ds. skupu i transportu. Na zakończenie firmy uczestniczące w pokazie ufundowały poczęstunek i niespodzianki dla uczestników.

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”