Minister Czarnogóry z wizytą w SM RYKI - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

12.06.2014
Minister Czarnogóry z wizytą w SM RYKI

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czarnogóry Petar Ivanović odwiedził 4 czerwca Spółdzielnię Mleczarską RYKI. Celem wizyty było pokazanie korzyści gospodarczych, które wynikają z członkostwa Polski w UE.

Polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi już po raz kolejny wskazało nasz zakład jako miejsce wizyty zagranicznej delegacji. Tym razem odwiedzili nas przedstawiciele Czarnogóry, która rozważa przystąpienie do Unii Europejskiej. Nowoczesne technologie wykorzystywane w SM RYKI zrobiły na gościach pozytywne wrażenie. Cieszymy się, że nasza spółdzielnia może być dowodem na to, że członkostwo w Unii Europejskiej sprzyja rozwojowi gospodarczemu. – mówi Jerzy Pyza, prezes Spółdzielni Mleczarskiej RYKI.

W skład delegacji z Czarnogóry weszli także m.in.: Danijela Stolica, Wiceminister ds. Rolnictwa i Ramiz Basić, Ambasador Czarnogóry w Polsce. W rozmowach wzięli udział również przedstawiciele polskiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W trakcie wizyty w Rykach goście zwiedzili m.in. nowoczesną serownię i proszkownię. Zobaczyli także powstającą właśnie membranową oczyszczalnię ścieków, która będzie jedną z najnowocześniejszych tego typu inwestycji w polskiej branży mleczarskiej.

Polski
English
PROW 2014–2020