Festiwal Biegowy w Bieszczadach - SM Ryki

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu zakup nowoczesnych technologicznie urządzeń do badania mleka oraz pakowania sera i proszku serwatkowego w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, co przyczyni się do innowacyjności procesu, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

03.06.2016
Festiwal Biegowy w Bieszczadach
Góry, upał, burze, bieganie i wielkie, sportowe emocje przez trzy dni. W miniony weekend w Cisnej w Bieszczadach odbył się Festiwal Biegowy. W ogólnopolskiej imprezie wzięło udział kilka tysięcy biegaczy, w tym ekipa Spółdzielni Mleczarskiej Ryki – „Aktywni na serio”. Najcięższą przeprawę z górami mieli Adam Banaszek i Jaromir Krzyszczak, którzy początkowo planowali przebiec dystans 100 km w biegu Ultra. Niestety warunki pogodowe i osłabienie sprawiły, że swój bieg zakończyli na krótszym odcinku, czyli 81,9 km. To tu zlokalizowana była meta biegu głównego. Dzień później, w sobotę w biegu na 27,9 km wystartowali m.in. Grzegorz Kapusta, wiceprezes SM Ryki oraz Patrycjusz Majchrowicz Dyrektor ds. Handlu i Marketingu SM Ryki. W sumie Spółdzielnię Mleczarską Ryki reprezentowało 9 osób, a naszych kilku przedstawicieli mieliśmy również w biegach dla dzieci i młodzieży.
Imprezie w Cisnej towarzyszyło miasteczko biegowe. To tu odbywały się codzienne odprawy dla biegaczy, rozgrzewki oraz pobiegowa regeneracja, a także festyn rodzinny i koncerty. Oczywiście nie zabrakło tam naszego namiotu. Przez trzy dni Festiwalu Biegowego stoisko SM Ryki cieszyło się wielkim, niesłabnącym zainteresowaniem. W sumie odwiedziło go kilka tysięcy ludzi. Z kolei na wzgórzu, ponad stadionem ulokowaliśmy punkt dla balonu SM Ryki. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji fotograficznej i filmowej z tego wydarzenia.

 

Polski
English
PROW 2014–2020