Certyfikat „Jakość Tradycja” dla Ryckiego Edamu - SM Ryki
20.12.2016
Certyfikat „Jakość Tradycja” dla Ryckiego Edamu

Najbardziej znany produkt z Ryk — ser Rycki Edam — został wyróżniony certyfikatem „Jakość Tradycja”, przyznawanym regionalnym produktom wysokiej jakości i produktom tradycyjnym.

RYCKI EDAM

Wyjątkowy, łagodny ser typu holendersko-szwajcarskiego, o doskonałym delikatnym smaku, wzbogaconym orzechową nutą. Taki właśnie jest ser Rycki Edam, który znalazł się na liście 242 produktów z całej Polski, w tym 41 pochodzących z województwa lubelskiego.

Jakość Tradycja

Certyfikat „Jakość Tradycja” to wielkie wyróżnienie dla produktów, które wyróżniają się tradycyjnym składem, sposobem wytwarzania i szczególną jakością. Bardzo istotnym kryterium certyfikacyjnym jest także 50-letni rodowód produktu. System stawia na jakość produktu: do systemu przyjmowane są wyłącznie produkty wysokiej jakości wynikające z ich tradycyjnego charakteru, posiadające szczególną jakość, reputację lub inne cechy odróżniające je od innych, należących do tej samej kategorii. Producent deklaruje zachowanie wyższych standardów produkcyjnych lub wyjątkowych cech produktów.

Decyzją z dnia 12 czerwca 2007 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uznał system „Jakość Tradycja” za krajowy system jakości żywności.

 

Polski
English
PROW 2014–2020
Etap IEtap II
ryckiedam.eu
Laureat
„Marka Lubelskie”